Visual Studio Code – malý ale šikovný

Celý svůj vývojářský život jsem se nechal rozmazlovat plnohodnotnými vývojářskými nástroji – Turbo Pascal ;-), C++ Builder, Visual Studio 5.0 ……2017. Musím říct, že první setkání s VS Code mi způsobilo šok. A to ve stylu What The F*ck. Co si to Microsoft dovolil mi tady předhodit za šidítko? Naše první setkání nebylo delší než deset minut a pak následovalo kategorické odmítnutí.

Před nedávnem jsem opětovně začal koketovat s Dartem. Google již neposkytuje patřičné IDE. Nicméně Dart přežil a vypadá to, že se má čile k světu. Ale IDE není. Doporučuje se WebStorm. Nechtělo se mi investovat mrzkých několik málo stováků do WebStormu (což je mimochodem taky výborné IDE) a tak jsem se opětovně dostal k VS Code. Nainstaloval jsem patřičný plugin a jal se psát svůj další „hello world“.

A najednou jsem viděl, že to jde. Ten koncept jednoduchého IDE ala Sublime Text není zase tak odpudivý jak se zdálo. Vlastně valná část pro takové domácí programování mi skvěle fungovala. Jednoduchý, svěží, upravitelný. Slušná intellisense, práce s textem, nápověda. Spokojenost. Teda až na přímý debug webových Dart aplikací. To asi momentálně umí jenom WebStorm.

Pak jsem si zkusil další drobnosti jako T-SQLko a taky spokojenost. No dobře, exekuční plán to nezobrazí, ale opět platí, že na takové „klapání“ to bohatě stačí.

Tedy kolegové, pokud jste se dostali do fáze prvotního šoku … dejte VS Code šanci. Obsahuje velké množství doplňků které umějí z tohoto nástroje udělat šikovného pomocníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *