Windows 10… Ne, děkuji. Ani zadarmo

Jen několik málo měsíců a Windows 10 opouští můj domácí stroj. Nic proti tomu systému v podstatě nemám. „Žádné“ extra vady nemá, jen prostě vypadá hnusně a nesourodě.

Ostatně to byl problém i Windows řady 8. Nesourodé schizofrenní prostředí dělané jak pro mobilní, tak pro desktopové prostředí.

Nepovedlo se to. Je to ošklivost a nebudu s tou šerednou věcí kamarádit. Pokorně jsem se vrátil k Windows 7 a uvidím co bude dál. Windows 7 sice oku lahodí, ale přeci jenom očekávám že počítač bude trochu pomalejší. No, očekávám. On už je pomalejší, subjektivně. Ne moc, ale je to lehce znát. Nicméně jsem ochoten nad touto, sice podstatnou, záležitostí přimhouřit oko.

Otázkou je, co dál. Microsoft se tváří, že je ochoten Windows 10 udržovat hodně dlouho a dvojakého prostředí se nechce zbavit. Windows 7 vydrží sice ještě nějaký ten rok, ale již se dívám do budoucnosti.

V tomto ohledu mě napadla „hříšná“ myšlenka. Prostě zavrhnout celé prostředí Microsoftu. Dlouho jsem si s touto myšlenkou pohraval a musím říci, že v pokud se ve výše zmíněném něco podstatného nezmění – můj další operační systém bude Linux. Sice jsem se v průběhu mnoha a mnoha let o tomto OS vyjadřoval s despektem, ale raději si symbolicky posypu hlavu popelem, než abych se vrátil k té podivnosti.

2 komentáře u „Windows 10… Ne, děkuji. Ani zadarmo

  1. Tomáš

    Ono to ve výsledku není tak hrozné. S nějakou grafickou nesourodostí se v reálu v podstatě nesetkávám a řekl bych, že to budou sjednocovat. Horší je absence placeholderů v OneDrive a stabilita W10, která stále není příkladná, jako byla u W8.1. K W7 bych se už nevrátil.

    1. cicobasket@cicobasket.cz Autor příspěvku

      No, na grafice prozatím se neshodneme. Taktéž doufám, že na tom zamakají. Naopak, jsem se nesekal s nějakou výraznou nestabilitou. Osobně vůbec. Kolegům se umí desítky kousnout, když jsou připojeni přes RDP. Mile překvapí upgrade proces. To je podle mě zvládnutý dobře no to kolik problémů může nastat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *