Já a Windows 8

Na přelomu 2012/2013 přichází Microsoft s novým operačním systémem. Tentokrát je systém kontroverznější než kdykolik předtím. Obsahuje rozhraní Metro, které se mnoho lidem nelíbí. Trochu jsem se rozmýšlel, jestli mám odejít ze svých Windows 7 Ultimate do kterých jsem investoval poměrně slušný peníz ( přes 6800,-). Upgrade jen něco okolo 1600,-, zvědavost vyhrála. Tedy bych se chtěl podělit o některé poznatky.

 

  • Ano, chybí mě nabídka Start. Nejde ani tak o funkční nedostatek, jako o zvyk. Jako kdyby mi furt něco chybělo. I když jsem její standardní její funkčnost používal málokdy, byla tu se mnou. Ve Windows 8 jsem nastavil základní programy a shortcuty k nim jako ve Win7 a vlastně jedu skoro ve stejném režimu.
  • Co naopak miluju je WinKey. Ve Windows 8 se ukázala jeho magická síla. Win, Win+X, Win+Q mi nabídku Start dokázalo obstojně nahradit. Hlavně vyhledávání je ve Windows 8 prostě dobré.
  • Start i systém je citelně rychlejší. Počkáme půl roku.
  • Přepínání mezi aplikacemi je o řád někde jinde. Občas si zahraju svoji oblíbenou Command and Conquer 3 a zatímto ve Windows 7 bylo přepínání zpět do systému malé utrpení, ve Windows 8 paráda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *