Miloš nebo Karel, padouch nebo hrdina

S nástupem roku 2013 tu máme první prezidentské volby ve kterých mohou rozhodnout občané. Volič dostal do ruky nástroj kterým můře volit málo významnou figurku, ale všechno se počítá. Alespoň bude sranda.

Abych řekl pravdu, česká politická scéna nedokázala dát takového kandidáta kterého bych opravdu rád volil. Politicky pokřivení lidé nebo lidé bezpohlavní, bez názoru, nevýrazní. Nu což, zvolíme Karla. Uvidíme co bude dál.

Po první kole zůstali dva kandidáti. Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman. Jelikož v prvním jsem volil knížete, otázka pro druhé kolo je již zodpovězena. To, že vyhraje Miloš je mi jasné již od začátku.

Pominu hodnocení jednotlivých kandidátů. Soustředím se na volební kampaň. Národ má problém nějako rozlišit kdo je padouch a kdo je hrdina. Na každého z nich něco prosákne a ukazuje se prstem. Miloš se nám paktoval s komunistickou stranou, navíc ta koaliční smlouva mu taky nepomohla. Karel není dostatečný Čech, neumí zazpívat hymnu.

Co mě osobně děsí, že Milošův volební tým se nebojí vysloveně dělat sviňárny. Takže se dozvíme, že na hradě ženy pana Karla se hajlovalo. Toto proběhne dostatečnou mediální masáží, abychom se na konci dozvěděli, že ten hrad její rodině již 300 let nepatří. To je podle mě něco, co by se ve slušné společnosti stávat nemělo. A to nebyla jediná kaňka.

Nicméně ten samý Milošův tým dokázal najít, podle mě, tu správnou skulinu. Oblíbenost této vlády je na bodu mrazu a máme tu správného zlého muže který může za všechno zlo v tomto státě a v celým vesmíru vůbec – pana Mirka. Karel a Mirek jsou političtí manželé a Mirek se na hrad nesmí nikdy dostat. To je ta správná nota.

Tohle v pohodě stačilo aby se na hradě usídlil Miloš. No, on nebude vysloveně špatný prezident. Nicméně jeho píseček, ve kterým se cítí jako doma, je jenom česká politická scéna a možná vidí až na Slovensko. A to je podle mě trošku málo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *